A DiningCity által szervezett
Étterem Hét egyik résztvevő étterme a budaörsi
Présház Vendéglő, ahol 2012. október 17. és 21. között nem ám akármilyen menü-összeállítással várják a vendégeket.
Az Étterem Hét idején a Présházban három ízvilágban különleges előétellel, négy ugyancsak ínycsiklandó főfogással és háromféle mennyei desszerttel csábítják édes bűnbeesésre a budaörsi a gourmandokat.
A teljes menüsort a Programok fül alatt olvashatja.
Foglaljon asztalt!LEVES/ELŐÉTEL
Soups / Appetizers
1.
Őrségben nevelkedett fekete tyúknak leve gazdagon, zöldségekkel, csigatésztával, husival
Soup of a Hen, grown up in country side with vegetables, pastry and meat
2.
Burgonya krémleves, mangalica chipsszel
Potato cream soup with pork crisps
3.
Libamájpástétom gyümölcsraguval és kemencében sült házi kenyérrel
Goose-liver pate, with fruit casserole, and oven baked bread
FŐÉTELEK
MAIN COURSES
1.
Kemencében sült ropogós libacomb almás-áfonyás káposztával, hagymás tört burgonyapogácsával
Crispy leg of goose with steamed red cabbage and apple and mashed potato cakes
2.
Fokhagymás tejben érlelt csirke melle, mandula köntösben, burgonyapürével, zöldsalátaágyon
Chicken breast in garlicky milk marinated, with almonds, on mashed potatoes, on a greensalad bed
3.
Roston fogas árpagyönggyel, gyömbéres sárgarépával, zöldség szalagokkal
Grilled perch-pike, with pearl barley, gingered carrots, and vegetables
4.
Sertés szűzérme steak, baconba tekert fetával, gyökérpürével, zöldsaláta koronával
Medallions of fillet mignon of pork with feta rolled in bacon, with turnips puree and lettucecrown
DESSZERTEK
DESSERTS
1.
Házi túrótorta, gyümölcsökkel gazdagon
Homemade cottage cheese cake, with fruits
2.
Kalocsai rétes
„Kalocsa” pies
3.
Csokoládékrém narancsvariációkkal
Chocolate cream with orange variations
Az Étterem Hét idején 3 fogás (előétel, főétel, desszert): 3300 Ft/ fő
Nosztalgia és modernitás
A tradicionális borászati hagyományok, és napjaink stílusának ötvözete.
A Présház Vendéglő olyan olvasztótégely, amely hangulatával megidézi a múlt szellemiségét, és ötvözi napjaink gasztronómiáját.
A présházat az 1800-as években a betelepülő svábok építették. Kovácsoltvas kapuja, prései, fagerendái, cefreérlelője olyan miliőt kölcsönöz, amely össze sem hasonlítható egy modern étteremmel. Itt mindent a több száz évvel ezelőtti svábok építettek, és alakítottak ki. Mi csak megőriztük a jelenkornak, fűszereztük egy csöppnyi led világítással, ügyelve arra, hogy a régmúlt szelleme domináljon.
Nálunk meleg, családias hangulatban kóstolhat házias ízeket, finom borokat, és pálinkákat kóstolhat múzeumi környezetben.
Konyha és ételek
Választékunkat a nyitás óta vendégeink igénye szerint formáljuk. A magyar, és nemzetközi trendek követése mellett fontos szerepet szánunk a házias ízeknek.
Étlapunk szezonális kínálatának kialakítása során is mindig kiemelt hangsúlyt helyezünk arra, hogy természetes alapanyagokból készítsük ételeinket. A konyhatechnológiai eljárások, és konyhai hőkezelések során is komoly figyelmet szentelünk az egészséges táplálkozásnak, nem használunk mesterséges színezékeket és adalékokat. Ételeink egy részét bátran fogyaszthatják vegetáriánus, illetve glutén érzékeny vendégeink is!
Szánjon egy pillanatot magára is, és kóstolja meg a chéf mai ajánlatát...